Jak WIELKA POWÓDŹ zniszczyła EUROPĘ ZACHODNIĄ?

368 910 wyświetleń

NASZE NOWE INNE KANAŁY:
💎 Global Squad: @Global Squad
🎮 Globalista Gaming: @Globalista Gaming
🎬 Bez Sensu: @Bez Sensu


🚨🎮 DISCORD Globusy Globalisty:
discord.gg/gxnxSdB
(Pogadajmy - dołączcie do globalnej społeczności 🌍)

📸 INSTAGRAM: instagram.com/globalista_yt
Nie jestem tylko lektorem, jak to się przyjęło w tym contencie :)

💎 Grosza daj globalowi / donejty:
plvision.info/channel/2MQ...

📺 Skrót odcinka:

Szkody spowodowane przez ulewy są wstępnie oceniane na kilka miliardów euro jednak według ekspertów kwota ta jest mocno niedoszacowana i patrząc na ogrom zniszczeń także z innych miejscowości- pojawiają się głosy o sumie nawet 20 miliardów euro- a to niemal tyle samo pieniędzy ile generuje całe województwo świętokrzyskie i opolskie, a więc naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo- odbudowa może potrwać od 2 do 5 lat. Przenieśmy się teraz do Belgii. 15 lipca wszyscy mieszkańcy Liège, trzeciego co do wielkości obszaru miejskiego w tym niewielkim państwie, które liczy około 200 000 mieszkańców, zostali wezwani do ewakuacji w obawie, że rzeka Moza może wylać. W wyniku tych wydarzeń władze zakazały wjazdu pojazdów do centrum Liège. Ruch uliczny obowiązywał tylko w ramach ewakuacji. Na filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać wezbraną rzekę, która wdarła się także do miasta Verviers niosąc ze sobą elementy zniszczonego mostu. Do tego w krytycznym stanie są także miasteczka Tilff oraz Pepinster. Łącznie w wyniku tych wydarzeń w Belgii zginęło 31 osób jednak do dziś wliczając w to Niemcy poszukiwanych jest 1500 osób. Nieco mniej ucierpiała Austria, Luksemburg czy też Holandia- jednak tam też wiele miejscowości zostało zalane, a łączne straty w wyniku ostatniej wielkiej powodzi mogą kosztować Europę nawet 30 miliardów euro- co byłoby sumą rekordową.


📕 Źródła:

1. www.rmf24.pl/fakty/swiat/news...
2. biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7...
3. www.esa.int/ESA_Multimedia/Im...
4. polskatimes.pl/powodzie-w-pol...
5. www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...
6. tvn24.pl/swiat/powodz-w-niemc...
7. www.dw.com/pl/niemcy-miliardy...
8. dobrapogoda24.pl/artykul/powo...
9. www.dw.com/pl/powodzie-dramat...


© Copyrights:

🎥 Filmy:
- www.pixabay.com
- www.storyblocks.com
- www.motionarray.com
- www.freepik.com
- www.youtube.com (odnośniki w filmie)

📷 Zdjęcia:
- www.wikipedia.org
- www.pixabay.com
- www.freepik.com
- inne źródła

🎙 Muzyka:
- [Non Copyrighted Music] @Miguel Johnson - Good Day To Die [Epic]
- www.storyblocks.com
- www.motionarray.com
- www.audioblocks.com

🛎✉️ WSPÓŁPRACA BIZNESOWA: manager@globalista.pl

⏱ ETAPY ODCINKA:

0:00 - Wstęp
1:47 - Dla widzów
2:13 - Wielka Powódź 2013
3:42 - Powódź Niemcy 2021
5:09 - Schuld - Męczeńskie miasteczko
5:40 - Erftstadt - osuwisko
6:29 - Belgia
8:18 - Powódź Sandomierz


Komentarze
 • PLANSZÓWKA za NAJCZĘŚCIEJ LAJKOWANY KOMENTARZ LUB POMYSŁ NA ODCINEK: (Słuchajcie, teraz dla osoby- która pod 3 odcinkami będzie miała najczęściej like'owany komentarz lub podrzuci 3 pomysły na odcinki, które zrealizuję- otrzyma od nas planszówkę! Także do dzieła, pomóżcie bo potrzebuję weny!

  Globalista TVGlobalista TV15 dni temu
  • @Maja Suder nie pisz mu takich rzeczy bo to analfabeta ma problem ze rozumieniem pisownią historią geografią itp.

   Przemo WylągPrzemo Wyląg9 dni temu
  • Jeśli już musisz robić filmy, mimo że nie masz na nie pomysłów, to niech czyta tekst bardziej wrażliwy człowiek... Twój sposób relacjonowania nadaje się tylko do zawodów sportowych... To jak entuzjastycznie mówisz o takich ludzkich tragediach jest podobne do tego jak dziennikarze mainstreamowych mediów oznajmiają ilość nowych zakażeń... Jakby to były zawody sportowe i ogłaszali rankingi - kto więcej, kiedy więcej, kiedy przebijemy ostatni wynik, albo będziemy mieć więcej niż sąsiedzi i staniemy na podium... ŻENADA👎

   Maja SuderMaja Suder9 dni temu
  • W tym znaczeniu jakiego użyłeś pisze się "tak że" OSOBNO.

   Maja SuderMaja Suder9 dni temu
  • @Ziom56 Ptasznik nie zycz nikomu co tobie nie mile

   Lidia SLidia S10 dni temu
  • @Przemo Wyląg oczywiście

   J TJ T11 dni temu
 • Oprocz betonozy utrudniającej drenaż , takze melioracja, osuszanie barien i deforestoza utrudnia regulację wilgoci i temperatury nad powierzchnia gruntów. Nie nadmiar CO2 a wyniszczenie natury bezładną eksploatacją jest powodem zmian klimatu( nie ocieplenia a ROZREGULOWANIA KLIMATU)

  Magnetar TechProjectMagnetar TechProjectDzień temu
 • h w jezyku niemieckim jest niema w nazwie rzeki Arrrr sie czyta xd

  NOBODYNOBODY3 dni temu
 • To cooo, Polska zapłaci za wszystko :D

  TajfunTajfun3 dni temu
 • Niemcy tech haarpa mieli juz w 1939roku

  Dirk BuszwitzDirk Buszwitz4 dni temu
 • Słabo poszerzeniu rzek

  Janusz SalamonJanusz Salamon5 dni temu
 • o zgrozo

  Szympans WrednySzympans Wredny5 dni temu
 • Apokalipsa Św. Jana, przepowiednie O. Klimuszko. Wszystko to mamy teraz...

  MojraMojra6 dni temu
 • W filmie nie powiedziano że nowa partia składająca się z lekarzy i naukowców, którzy są przeciwni koronce zebrali 600tys.€ dla tych co ucierpieli. Przy usuwaniu szkód policja ich wypędziła bo nie mięli maseczek. A wspaniała szanowna Andzelika zabroniła lokalnym władzom przyjęcia i rozdysponowanie tych skromnych sześciu stówek. Takie mnie doszły słuchy.

  UlafonUlafon6 dni temu
 • A jednak przepowiednie się wypełniają heh ( ciekawe co na to powiedzą nie dowiarki i nie wierzący ludzie ) :D haha, tak jak przepowiednie mowiły że zachód zostanie zalany a tym bardziej niemcy a najlepiej wyjdzie z tego Polska bo jest wybrana przez Boga i Maryję to znaczy o ile zostanie posłuszna Bogu, na zachodzie palą i niszcza kościoły a my nie możem,y dopuścić do tego aby i w Polsce to się działo.

  Kosmita55Kosmita556 dni temu
 • Na szczęście jest taka fundacja B&M Gates to pomogą.

  UlafonUlafon6 dni temu
 • "Dobra zaczynamy....ale zanim zaczniemy"..ja jepie ale mam beke..;P

  JanuszJPJanuszJP7 dni temu
 • Przecież można zamieszkać na górce jak kiedyś budowano zamki tylko ciężko wchodzić wam lenie więc się topcie teraz hahaha

  Katarzyna CzerniawskaKatarzyna Czerniawska8 dni temu
 • Witam z Ukrainy! Dobry kontakt jest bardzo ważny.

  Вишивка Ручної РоботиВишивка Ручної Роботи8 dni temu
 • Nie pierwszy nie ostatni raz polecam powódź z 1772 w Boże Narodzenie

  polish osakapolish osaka8 dni temu
 • +

  Олександр СіренкоОлександр Сіренко8 dni temu
 • Chyba kupię duży ponton

  Miś PatyśMiś Patyś8 dni temu
 • Betonujmy betonujmy i potem oj zalało. Tylko taki plac betonu emituje potężne ciepło

  Cezary Marcin SukiennikCezary Marcin Sukiennik8 dni temu
 • To wszystko to jest znikomy procent tego co działo się w Japonii po tsunami, nie ma nad czym się rozczulać.

  Patryk MolendaPatryk Molenda8 dni temu
 • Siła wyższa za wyszczepy

  Michael KosMichael Kos9 dni temu
 • Te zle panstwa BOG pokaral i zalal miasta rozpusty ,i zbrodni.

  Teresa ZTeresa Z9 dni temu
 • A dla czego ja mam fasadzie Ci łapkę w górę

  apo kryfapo kryf9 dni temu
 • CHORY KROLIKU!!!!!!!!!!!!!!! GLOBALISCI PRZYGOTOWUJA SIE DO GLODU!!!!!!!!!!! NISZCZA ! MOSTY!! DROGI ROBIA CHAOS .ZOBACZYSZ BARANIE ZARAZ OGLOSZA GLOD . A ZMIANY POGODOWE TO TECHNOLOGIA HAARP.

  krolowa bonakrolowa bona9 dni temu
 • Szkoda bylo na zabezpieczenie, Teraz za skutki bedzie 10 razy wiecej. A naukowcy od dziesiecioleci przestrzegaja, alé kto by ich tam sluchal.

  Danuta JanuszewskaDanuta Januszewska9 dni temu
 • System haarp , technologia Tesli która została zabrana po jego "smierci" jest wykorzystywana teraz przeciwko ludzkości. Testują sobie na nas

  TheLolekthcTheLolekthc9 dni temu
  • I tak ci powiedza foliarz

   Eric CantonaEric Cantona8 dni temu
 • Mieszkam w lesie, a na posesji mam 500 drzew.

  Krzysiek I SzymonKrzysiek I Szymon9 dni temu
 • NINIEJSZY TEKST JEST DLA LUDZI Z ODBLOKOWANYMI SZARYMI KOMÓRKAMI !!! - KLIMAT ZMIENIA SIĘ CYKLICZNIE CO 767 LAT W ZALEŻNOŚCI OD STANU WYŁADOWANIA SIĘ ATOMOWEJ BATERII W SŁONECZNYM EMITERZE !!! SŁONECZNY EMITER NIE MYLIĆ Z SŁOŃCEM tzw AKTYWNĄ GWIAZDĄ , GDYŻ NAD NASZYMI GŁOWAMI NIE MA SŁOŃCA ! GDYBY BYŁO SŁOŃCE NAD NASZYMI GŁOWAMI TO WZNOSZĄC SI E DO GÓRY TEMPERATURA BY ROSŁA . TAK JEDNAK NIE JEST . TO PIERWSZY PRZEKRĘT. DRUGI PRZEKRĘT JAKI NAM WCISNĘLI W SZKOLE TO , ŻE SŁOŃCE NAS OGRZEWA.CO NAS OGRZEWA ??? NASZE SŁOŃCE NIE JEST GWIAZDĄ , LECZ SZTUCZNYM EMITEREM FALI ELEKTROMAGNETYCZNEJ W ZAKRESIE WIDZIALNEGO ŚWIATŁA ORAZ ŁADUNKÓW DODATNICH MAJĄCYCH SWOJĄ MASĘ . W ZETKNIĘCIU Z ZIEMIĄ ŁADUNKI DODATNIE POWODUJĄ WZBUDZANIE ATOMÓW I SPADANIE ELEKTRONÓW NA NIŻSZE POZIOMY ENERGETYCZNE . SPADANIE ELEKTRONÓW POWODUJĄ WYDZIELANIE SIĘ CIEPŁA NA ZEWNĄTRZ . TO ZIEMIA NAS OGRZEWA , A NIE EMITER SŁONECZNY ! TE ŁADUNKI DODATNIE W ZETKNIĘCIU Z CIAŁEM : CZŁOWIEKA , ZWIERZĘCIA , Z ROŚLINĄ , CZY Z INNĄ MATERIĄ NIEOŻYWIONĄ ( np. BUDYNKI) POWODUJE TO SAMO ZJAWISKO WYZWALANIA SIĘ CIEPŁA JAK WYŻEJ ! PODOBNIE JEST WZBUDZENIE ATOMÓW W MIĘSIE SMAŻONYM TRADYCYJNIE LUB W MIKROFALÓWCE . - GDY NASZE CIAŁO NIE JEST WYSTAWIONE NA SŁOŃCE TO TEŻ NAM JEST CIEPŁO , O ILE ZJEDLIŚMY KALORYCZNY POSIŁEK. TUTAJ JEST INNY PRZYPADEK ZWIĄZANY Z PRZEMIANĄ MATERII. - WYEMITOWANY STRUMIEŃ ŚWIATŁA PRZEZ "SŁONECZNY" EMITER ZBLIŻAJĄC SIĘ DO WEWNĘTRZNEJ POWIERZCHNI ZIEMI ULEGA ZAKRZYWIENIU ZE WZGLĘDU NA UJEMNY POTENCJAŁ ZIEMI. TEN FAKT WPŁYWA NA NASZĄ WIDOCZNOŚĆ . NASZE OKO SPOSTRZEGA OBIEKTY ZA POŚREDNICTWEM ODBITEGO PROMIENIOWANIA OD OBIEKTU . - KOSMOS JEST NA ZEWNĄTRZ ZIEMI A MY ŻYJEMY NA WEWNĘTRZNEJ POWIERZCHNI SKORUPY ZIEMSKIEJ . NAD NAMI NA WYSOKOŚCI 100 km. NAD POZIOMEM MORZA JEST CZASZA Z ZMROŻONYCH CZĄSTEK KRZEMU ZWANA PRZEZ NAS NIEBEM A W BIBLII SZKŁEM NIEBA !!!! ABY SIĘ WYDOSTAĆ NA ZEWNĄTRZ ZIEMI PRZEZ DWA TECHNOLOGICZNE OTWORY NA BIEGUNACH TO TRZEBA BY BYŁO UZYSKAĆ ZGODĘ USA ( BIEGUN POŁUDNIOWY = ANTARKTYDA ) I ROSJI ( BIEGUN PÓŁNOCNY = GRENLANDIA) oraz CYWILIZACJI , KTÓRA ŻYJE NA ZEWNĘTRZNEJ POWIERZCHNI ZIEMI . TO ŻE ŻYJEMY WEWNĄTRZ ZIEMI SĄ NA TEN FAKT DOWODY MATEMATYCZNO-FIZYCZNE . DECYDENCI=REPTILIANIE TAK OGŁUPILI NARODY ŚWIATA , ŻE LUDZIE UWIERZYLI , ŻE NAD NAMI JEST SŁOŃCE !!! GDYBY TAK BYŁO TO WZNOSZĄC SIĘ DO GÓRY TEMPERATURA POWINNA ROSNĄĆ . TYMCZASEM JEST ODWROTNIE . TEMPERATURA SPADA !!!! NAD NASZYMI GŁOWAMI MAMY SŁONECZNY. EMITER ZASILANY OGNIWAMI ATOMOWYMI. - NIEDAWNO ZAMOCOWANO DO CZASZY KRZEMOWEJ KOLEJNY , NOWY EMITER SŁONECZNY . STARY EMITER SŁONECZNY SPADŁ 15 LUTEGO 2013 W ROSJI TUŻ ZA CZELABIŃSKIEM . TAKIE SPADANIE STARYCH SŁOŃC Z WYSŁUŻONYMI ATOMOWYMI BATERIAMI POWTARZA SIĘ CYKLICZNIE CO 676 LAT . O TYM MÓWI SŁYNNY KAMIENNY KALENDARZ SŁONECZNY Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ ( MEZOAMERYKA tj. PÓŁNOCNA CZĘŚĆ AMERYKI POŁUDNIOWEJ) , NA KTÓRYM ZAZNACZONO CYKLE WYMIANY SŁOŃC ) TAKŻE W KARTACH TAROTA JEST UKRYTA CYKLICZNOŚĆ WYMIANY SŁOŃC . W KARTACH TAROTA MAMY 52 KARTY . KARO, KIER, TREFL, PIK . MAJĄ PO 13 KART . WYSTARCZY POMNOŻYĆ 52 x 13 ABY OTRZYMAĆ 676 LAT. W TAMTYM ROKU MEDIA OGŁOSIŁY , ŻE SPADŁ METEORYT KOŁO CZELABIŃSKA . TAKIMI SAMYMI BAJECZKAMI KARMIŁ NAS KOŚCIÓŁ A PRZY OKAZJI STRASZYŁ SPOŁECZEŃSTWA KONSEKWENCJAMI ! W RZECZYWISTOŚCI SPADŁ STARY EMITER SŁONECZNY , GDYŻ ATOMOWA BATERIA ZASILAJĄCA EMITER SŁONECZNY BYŁA NA WYCZERPANIU SIĘ . WCZEŚNIEJ OKRESOWO ODCZEPIALI EMITERY SŁONECZNE tzw. ANIOŁOWIE UPADLI , KTÓRZY ONEGDAJ RAZEM Z CENTRUM , CO JEST NAD NASZYMI GŁOWAMI W ŚRODKOWEJ CZĘŚCI CZASZY KRZEMOWEJ STWORZYLI NAS NA DRODZE GENETYCZNEJ . ZNACZNIE WCZEŚNIEJ STWORZYLI LUDZIOM , ZWIERZĘTOM , ROŚLINOM WARUNKI DO EGZYSTENCJI . CZĘŚĆ UPADŁYCH ANIOŁÓW PO NIEUDANYM PRZEWROCIE W CENTRUM UCIEKŁA NA ZEWNĄTRZ ZIEMI. TAM MIELI WARUNKI DO EGZYSTENCJI , GDYŻ ISTNIAŁY TAM OBIEKTY W TYM I TECHNICZNE Z SZTUCZNYM EMITEREM SŁONECZNYM . TAM STWORZYLI SWOJE CENTRUM BIS.

  MAŁGORZATA KOSSAKMAŁGORZATA KOSSAK9 dni temu
 • To tylko swiadczy o ogolnej glupocie ludzi. Takie powodzie sa powstrzynywalne. Wiekszosc politykow to same dyzmy bez wiekszej pomyslowosci.

  ConstructiveMinds100ConstructiveMinds10010 dni temu
 • A co na to andzela? Podatek od deszczu?..

  jan oborniakjan oborniak10 dni temu
 • HAARP i wszystko w temacie

  MrRedMrRed10 dni temu
 • W końcu odcinek co daje rzetelne, potrzebne informacje oraz jest ciekawy i na topie

  Karmelitos ORIGINALKarmelitos ORIGINAL10 dni temu
 • 20 miliardów euro dla Niemiec to jest nic. Tylko dla zacofanego kaczokatolotalibanu to wielkie pieniądze

  BartNLBartNL10 dni temu
 • prawda u mnie w austrii sie dzialo i dalej sie dziej4

  May sterMay ster10 dni temu
 • To jest tylko i wyłącznie wina człowieka

  lulek lucjanlulek lucjan10 dni temu
 • Dziwne centrum UE i Chiny całkowicie przypadkowo gł. rywale USA dotknięci powodzią i deszczami. działanie "badań atmosfery" HARP ?

  Ggnago GnagomaGgnago Gnagoma10 dni temu
 • Strefa niskiego ciśnienia nazywana jest inaczej niżem na przykład, a nie żadnym Bernd. Bernd to imię nadane konkretnemu niżowi, a nie zamiennie jako inna nazwa na strefę niskiego ciśnienia. Znajomy podesłał mi ten film, ale poziom wiedzy twórcy jest niewielki i kilku innych jeszcze aspektach wprowadza odbiorców w błąd. Do tego clickbaitowy tytuł. Zniszczona Europa Zachodnia? Serio? Zniszczona cała Europa Zachodnia?

  Kamil MisiakKamil Misiak10 dni temu
 • Betonoza powoduje nadmierne opady 🤔 człowieku na trzeźwo napewno tego nie wymyśliłeś heheh Regulacja rzek poprzez robienie z nich kanałów spływowych daje taki efekt ze ludzie nawet nie maja czasu uciec przed falą powodziową !

  fox 911fox 91110 dni temu
 • Link do Filmu @ -=-

  papa miropapa miro10 dni temu
 • 26 lipca 2021 15:22

  AnonimkaAnonimka10 dni temu
 • W Austrii zalało faktycznie niektóre regiony, ale nie był winny temu niż Bernd, a nawałnice! Także proszę sie lepiej przygotowac

  Th3Alfisti88Th3Alfisti8810 dni temu
 • 8:37 nie powiedziałeś że część wałów została wysadzona aby ratować Warszawę? Wstyd czy świadome działanie?

  Artur ZagajArtur Zagaj10 dni temu
  • @Kuba Padoł Jeśli ktoś buduje dom za wałem, to ufa że zostanie on użyty w razie powodzi a nie wysadzony przez ubeka! Po co płacić składki zdrowotne jeśli nie ma pewności że człowiek zostanie przyjęty do szpitala i leczony?

   Artur ZagajArtur Zagaj9 dni temu
  • To jest sprawiedliwość

   Kuba PadołKuba Padoł9 dni temu
  • @Kuba Padoł A gdzie sprawiedliwość?

   Artur ZagajArtur Zagaj9 dni temu
  • i bardzo dobrze, lepiej żeby zalało wieś z kilkoma domkami niż duże miasto. szkody dużo mniejsze

   Kuba PadołKuba Padoł9 dni temu
 • 7:18 jpr balkon

  jacek bjacek b10 dni temu
 • Panie, straszni-eee Pan ząciag-aaa

  Michal MarchewkaMichal Marchewka10 dni temu
  • 😉 Zgadzam się

   Patrycja MakPatrycja Mak8 dni temu
 • #pomysł Dlaczego Bułgaria jest biedna?

  Lynox LiftsLynox Lifts10 dni temu
 • Będzie jak kiedyś, budowanie szałasów na drzewach...

  Piotr BpborygoPiotr Bpborygo10 dni temu
 • Ludzie slyszeli wybuchy pod ziemia potem ulalo i sie zapadlo a dodatkowo zniknelo kawalek rzeki przed ulewa .

  Renata MarczukRenata Marczuk10 dni temu
 • Przecież Arabia Saudyjska wypuściła drony które miały sprowadzić deszcz nad ich państwem, a poniewasz wiatry zagarneły te chmury dalej poleciało to nad Europe zachodnią i spowodowały powodzie.

  Piotr SiennickiPiotr Siennicki10 dni temu
 • Do Pana Boga należy ostatnie Słowo. Zapomnieliście!!!???

  MS JanMS Jan10 dni temu
 • Co jak co ale Dobrze że to było u Niemców przynajmniej nie ma kogo żałować ;)

  Dzik PolDzik Pol10 dni temu
 • A chciałem niebawem kupić Golfa z Zachodu, trzeba uważać

  wujekWONTwujekWONT11 dni temu
 • KAROL WOJTYLA WYPOWIEDZIAL SLOWA,, NIECH ZSTAPI DUCH TWOJ, NIECH ZSTAPI DUCH TWOJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI,, I JESTEM, JESTEM BOGIEM NIKT I NIC TEGO NIE ZMIENI CZY TO SIE KOMU NIE PODOBA CZY PODOBA TO JESTEM BOGIEM CALY SWIAT NALEZY DO MNIE MAM KORONE UTKANA Z SIL PRZYRODY JESTEM KROPLA W OCEANIE I OCEANEM W KROPLI NA POTWIERDZENIE MOJEJ BOSKOSCI POLECAM ODSLUCHAC,, PIESN MOJEJ DUSZY,, OLI KOSMEDY JEST NA PLvision JESTEM WSZYSTKIM TYM CO JEST POTRZEBNE BY BOZE SWIATLO GOSCILO NA TEJ PLANECIE 12.12.1985🌿🌿🌄🌄

  Janusz JagodzinskiJanusz Jagodzinski11 dni temu
 • Poćwicz akcentowanie. Poza tym bomba.

  Jur WoJur Wo11 dni temu
 • Pan Bóg ostrzega aby ludzie się nawrócili porzucili grzechy które są gorsze niż za czasów zniszczenia sodomy i gomory

  Wanda KatarzynaWanda Katarzyna11 dni temu
 • Byłoby dobrze ale bez pitolenia o zmianch klimatu to młyn na wodę dla tej destrukcyjnej ideologii anomalie pogodowe były od zawsze a w skutek agresywnej polityki klimatycznej czeka nas bieda, brak mozliwości wolnego podróżowania oraz ograniczenia w dostawach energii, nie powtarzajcie głupot za klimatycznymi ideologami, poza tym bardzo dobry materiał. Pozdrawiam

  Sadlor82Sadlor8211 dni temu
 • Rzadzacy się zajmują kłótniami niech się zajmą jak zapobiegać kataklizmom

  Henryka BrowarczykHenryka Browarczyk11 dni temu
 • Uważam, że Bóg ostrzega ludzkość.. Czas łaski się kończy.. Tego nie da się zbagatelizować.. Ludzi nie interesuje poznanie Boga.. Odrzucają Go od siebie.. Nie chcą przyjść do Jego Słowa.. Wybierają zło i gardzą Chrystusem, więc spotkają sie z konsekwencjami swoich wyborów.. Ew. Łukasza 21;25-26 "Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach. A na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy, *ludzie* *mdleć* *będą* *ze* *strachu,* w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi (...)." *Ew.* *Mateusza* *24;8* *"..lecz* *to* *wszystko* *jest* *dopiero* *początkiem* *boleści."* Zachęcam czytać Słowo Boże (Biblię), i stosować się do nauk Pana Jezusa aby nie popaść w fałsz i zwiedzenie jakie jest w kościele katolickim typu czyściec, różaniec czy kult maryjny - o zmienionym i zakłamanym Dekalogu już nie wspomnę... Księga Wyjścia 20;1-17

  Przebudź się - Król nadchodzi!Przebudź się - Król nadchodzi!11 dni temu
 • Mają za kare za wyrzucanie u nas swoich śmieci.

  klam klamklam klam11 dni temu
 • To kara boza! Mieszkam tu i nie mam co do tego watpliwosci. Jak sie ludzie nie nawroca, bedzie gorzej. Matka Boza ostrzega caly czas. Juz nie ma czasu.

  Kamila PKamila P11 dni temu
 • ZACZYNAJĄ SIĘ PRZEPOWIEDZIANE W ORĘDZIACH MATKI BOŻEJ I PANA JEZUSA STRASZNE RZECZY, BĘDZIE CORAZ STRASZNIEJ...

  Danuta AlissonDanuta Alisson11 dni temu
 • Eeee znaczy Europie 😅

  damian WIELKIdamian WIELKI11 dni temu
 • Łał,przepowiednia się spełnia, europa zachodnia zostanie zalana A polska sie odrodzi jako najpotężniejsze i pokojowe państwo w całej galaktyce;)

  damian WIELKIdamian WIELKI11 dni temu
 • Warto wspomnieć jeszcze o ratowaniu huty szkła w Sandomierzu i elektrowni w Połańcu w 2010 roku. Niby Wisła na tym obszarze jest względnie płytka, a tu... parometrowe wały zostały przerwane

  onui2onui211 dni temu
 • To jest kara Boska za zlewaczały tęczowy zachód.

  Rafał SmRafał Sm11 dni temu
 • Niemcy mówia że takie katastrofy to mogą zdażać sie w biednych krajach ale nie w niemczech......

  zielonydarianzielonydarian11 dni temu
 • Znajduje się na terenach objętych klęska żywiołowa i dzięki temu filmowi wiem dlaczego nie mam prądu od tygodnia xD

  TheGoldenJetTheGoldenJet11 dni temu
 • Churcill powiedział, żeby profilaktycznie co 50 lat bombardować Niemcy, nic z tego nie wyszło. Ludziom nie, ale Bogu już jak najbardziej. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Te zniszczenia w Niemczech to i tak nic w porównaniu co nam Niemcy zrobili. Mam nadzieję, że wszyscy Niemcy wyjdą cało z tej tragedii, ale przynajmniej będą mieli pokaz, że Bóg w końcu ich rozliczy za zbrodnie. Oczywiście nie wszyscy Niemcy są winni. Moimi zdaniem jeśli ucierpiał jakiś był essesman to nie powinien dostać pomocy od rządu Niemieckiego i nie powinno zostać wypłacone mu odszkodowanie za zniszczenia. Reszcie Niemców życzę, aby się pozbierali po tej tragicznej powodzi

  Kamil BielskiKamil Bielski11 dni temu
 • Jestem gornikiem i od lat wiem ze z Natura sie nie wygra. A do tego jeszcze czlowiek reke przyklada zeby powstawaly kataklizmy. Cos okropnego. Czlowiek zyje marzeniami ma cel by cos osiagnac w zyciu np stabilizacja w postaci wlasnego domu a tu chwila momet I woda zabiera wszystko. Nie widze Polski w tym co sie teraz w niemczech stalo. Niby dwa kraje obok siebie ale to dalej przepasc. Ktos kiedys w trakcie wojny powiedzial. Chcecie ukarac Polske? Dajcie Im rzadzic!! I tak jest. Polityke mamy najgorsza chyba na swiecie. A o prawie juz nie wspomne!!!!

  Gürny ŚlünskGürny Ślünsk11 dni temu
 • "nie zwiastowały nieuniknionej katastrofy" - to sprzeczność - jeśli nieuniknione to spodziewane raczej...

  Maja SuderMaja Suder11 dni temu
  • Zrób film o tym jak zabetonowali Polskie miasta.

   gtoss chddygtoss chddy11 dni temu
 • Jak może pan mówić i tym jakby to były jakieś fascynujące zawody?!...

  Maja SuderMaja Suder11 dni temu
 • Fun fact : the criminal country Dubai is doing cloud seeding since January!

  Jina Mina Avastar⭐Jina Mina Avastar⭐11 dni temu
 • A kto kieruje tymi maszynami klimatycznymi?

  Irena GienieczkoIrena Gienieczko11 dni temu
 • Na tych urywkach to samych turasów widać. Tam jeszcze mieszkają jacyś Niemcy? A tak z drugiej strony to może ten naród zasłużył sobie na takie kataklizmy?

  dmN0wNdmN0wN11 dni temu
 • Karma wraca, natura się mści ✌️

  3dEe3dEe11 dni temu
 • Niestety to tylko cykl który zmienia się jak pory roku dzień i noc . Nic tu nie ma z ocieplenia klimatu ( napełnienia portfeli ) kiedyś połowa ziemi była pod woda wiec to po prostu wraca . Nic nadzwyczajnego .

  KrisSKrisS11 dni temu
 • Zrób film jak Europa Zachodnia zniszczyła wschód 😐 nie jest mi ich żal. W 2010 roku miałem 2 metry wody a cała moja wieś była pod wodą bardzo było o tym głośno nawet jest film na YT o mojej rodzinie z TVN. I w tedy Niemcy się śmiały 😪

  Łukasz KotŁukasz Kot11 dni temu
 • Było coś takiego? XDD

  Po co mam dawać . . .Po co mam dawać . . .11 dni temu
 • Teraz się cieszę z tego że mam pojebane go starego, siedział cały tydzień na forach burzowych i się wystraszył że nadchodzi wielka powódź i wybudował mur z worków z piaskiem wokół domu, jebany jasnowidz uchronił nas przed powodzią

  elegancki pieselegancki pies11 dni temu
 • Mam pytanie. Kto w obecnych czasach, kiedy są dostępne zdjęcia satelitarne terenu, drony, topografia terenu, kto wydaje pozwolenia na budowę na terenach zalewowych ? Przecież to idzie sprawdzić i zabezpieczyć miasto, osiedle. Ale nie, politycy wydają nasze podatki na pomoc innym krajom, a za powiedzenie prawdy w oczy nazwą każdego rasistą. Dlaczego wysyła się miliardy € do wrogów naszej kultury, a u nas nic się nie zabezpiecza ?

  Olaf IwOlaf Iw11 dni temu
 • Niemcom dzieje sie źle, to dobrze aż miło popatrzeć...

  23sm14ppk107jmk23sm14ppk107jmk11 dni temu
  • Bernd a nie Brend Baranie

   chding zuurechding zuure11 dni temu
 • 2:13

  PiesolesyPiesolesy11 dni temu
 • Sandomierz zalało w 1997 i 1998, powódź w 2010 udowodniła, że władze nic nie zrobiły w tym kierunku.

  Jarek KarankiewiczJarek Karankiewicz11 dni temu
 • Bardzo interesujący materiał pozdrawiam

  SapERSapER11 dni temu
 • W '97 zalalo spora czesc Wroclawia i nie tylko, a tama w Zagurzu Slaskim byla jak Niagara.

  Sebastian BakajSebastian Bakaj11 dni temu
 • "Dobra ostatni filmik przed snem" No i chuj ze spania wyszło, czuje się jak w filmie katastroficznym

  KazikoKaziko11 dni temu
 • A co to nas obchodzi? Pamiętam doskonale 1997 r. i "powódź tysiąclecia" w Polsce. To była katastrofa! A jak zareagowali ci z zachodu? Pamiętam, a pracowałem wtedy w Gazecie Wyborczej jak gdzieś tam pojawiły się komentarze, o "polnische wirdschaft" (polskim bałaganie). Ja! Ja! Małpy ze wschodu mają u siebie typowy bałagan i nie radzą sobie z byle deszczykiem. Ale czego się spodziewać po die Pilnische undermenchen? Nie to, co nasz ordnung w naszym Haimat!" A teraz oni mają tam burdel nie do opisania. A czy mnie to smuci? No, cóż... A niby dlaczego?

  Tomasz WójcikTomasz Wójcik11 dni temu
 • matka ziemia ma dość ludzkiego gówna ")

  F.Y.666F.Y.66611 dni temu
 • Interesujący materiał, ale ta ruska melodia głosu opowiadającego🤢🤮wzbudza dziwne skojarzenia!

  Karina MancusoKarina Mancuso11 dni temu
 • Bla bla bla, "klimat się zmienia", nie wierzę w to, ale mam zdecydownie inną teorię. Myślę, że anomalie pogodowe nie są spowodowane zmianami klimatu, bo zwykłe piednięcie wulkanu wyrzuca więcej CO2 niż ludzkość produkuje przez rok, uważam, że jest to spowodowane co raz bardziej przyspieszonym przebiegunowaniem się Ziemi. Jestem w 100% pewny, że na wyższych szczeblach władzy zdają sobie z tego sprawę, tylko nie jest to nagłaśniane do publicznej wiadomości, ponieważ społeczeństwo dalej potrzebuje wierzyć, że jest w stanie co kolwiek zmienić zmniejszając emisję CO2 przez elektryczne samochody itp. Gdyby taka informacja została ogłoszona to jest pewne, że wybuchła by globalna panika, ponieważ na przebiegunowanie nie jesteśmy w stanie nic poradzić, taka sytuacja doprowadzi do ogromnych zniszczeń na całej planecie, a możliwość przetrwania naszego gatunku będzie tragicznie zniwelowana. Uważam że pozostałości dawnej cywilizacji które możemy podziwiać w ruinach dzisiejszych piramid Egipskich, Majów i innych są tego dowodem, że istniała wcześniej przed nami również zaawansowana cywilizacja, a na skutek przebiegunowania, które zdaża się w równych odstępach czasu co kilka tysięcy lat doprowadziła do zniszczenia i cofnięcia ludzkości do epoki kamienia łupanego, a ci nieliczni którzy to przetrwali odziedziczyli te budowle po przodkach. Moim skromnym zdaniem powinniśmy się tego poważnie obawiać, bo jeśli jeszcze nie zauważyliście to dawni mieszkańcy Ziemi chcieli nas przed tym ostrzec, a pamiętna data - rok 2012, w którym zatrzymał się kalendarz Majów nie informował nas o końcu świata w tym konkretnym roku, ale o rozpoczęciu okresu, powolnego, ale stale przyspieszającego przebiegunowania, którego coraz to bardziej katastrofalne efekty będziemy widzieć przez następne lata. Możliwe, że jest to tylko kolejna teoria spiskowa, ale nie ździwię się, jeżeli jeszcze w tym stuleciu możemy spodziewać się sytuacji bez wyjścia.

  Łukasz WarchołŁukasz Warchoł12 dni temu
 • Zlikwiduj Kanal Globalisto

  LONS-Peter-KrysztofowiczLONS-Peter-Krysztofowicz12 dni temu
 • Kto Tobie pisal znowu scenariusz

  LONS-Peter-KrysztofowiczLONS-Peter-Krysztofowicz12 dni temu
 • W takich chwilach od dziecka cieszę się, że moja miejscowość jest położona na wzgórzu :)

  PLrcPLrc12 dni temu
 • bez przesady z tym zniszczyla

  MattMatt12 dni temu
 • Mieszkam tam i niestety mi tez dom zalało. Miałem szczęście ,ze tylko piwnice pod sufit

  Deine MuddaDeine Mudda12 dni temu
 • Bzdura .A WYBUCHY PODZIEMNE POPRZEDZAJĄCE ULEWĘ.SŁUCHAJCIE CO MOWIĄ RODZIMI MIESZKANCY!!!!!!!

  Teresa TeresaTeresa Teresa12 dni temu
 • Bernd a nie Brend Baranie

  GóralGóral12 dni temu
 • Polacy na zbiory nie pojadą😁👍🏼...

  Marek CzepanisMarek Czepanis12 dni temu
 • Tak to sobie tłumaczcie, że to: przyczyna zmian klimatu. 🙂

  paker_08paker_0812 dni temu
  • @M. G też !

   paker_08paker_0811 dni temu
  • HAARP

   M. GM. G11 dni temu
 • Siema

  wanienkawanienka12 dni temu
 • hjg

  Buczerko BombonierkoBuczerko Bombonierko12 dni temu
 • Atak na przyszłość odpady chemiczne i radioaktywne Składuje się w zbiornikach z włókna szklanego i żywicy jak zrobić 20 cm ścianki to przetrwa setki 1000 lat

  Tomasz tomekTomasz tomek12 dni temu
PLvision